Általános Szerződési Feltételek
A www.solared.hu weboldal böngészésével és használatával, a weboldalon keresztül vagy a Szolgáltató e-mail címén keresztül leadott elektronikus megrendeléssel Ön kijelenti, hogy elolvasta és elfogadta a webáruház használatára és szolgáltatásaira vonatkozó jelen általános szerződési feltételeket, adatkezelési elveket (ÁSZF) és annak minden pontjával egyetért.
Az ÁSZF által szabályozott jogviszony vonatkozásában fogyasztó a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy.
Az ÁSZF azon rendelkezései, amelyek fogyasztókra von. speciális jogszabályi előírások okán (azoknak megfelelően) kerültek be jelen ÁSZF-be, kizárólag fogyasztóval létrejött jogviszonyban alkalmazandók. A fogyasztónak nem minősülőMegrendelőkre az ÁSZF-ben kifejezetten a fogyasztókra vonatkozóan rögzített rendelkezések (különösen, de nem kizárólagosan: elállás joga, esetleges kötelező jótállás, kellékszavatosság fogyasztókra von. speciális szabályai, békéltetőtestülethez fordulás joga stb.) nem vonatkoznak.
I. Üzemeltetői adatok
Cégnév: Solared Kiskereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság
Székhelye és üzleti tevékenységének helye: 2151 Fót, Fehérkő út 8/B
Adószám: 32522372-2-13
Cégjegyzékszám: 13-09-233184
Képviseli: Gombos Dániel ügyvezető önállóan
Nyilvántartó bíróság: Budapest Környéki Törvényszék Cégbírósága
Szerződés nyelve: magyar
Elektronikus levelezési cím: info@solker.hu
Telefon: +36306630346
II. Megvásárolható termékek köre:
A mindenkor megvásárolható termékek listáját a Szolgáltató weboldala tartalmazza.
Az egyes termékek, áruk lényeges tulajdonságairól az egyes termékeknél olvasható tájékoztatás. A termékeknél megjelenített képek csak illusztrációk, a valóságtól eltérhetnek.
A weboldalon szereplő árak bruttó árak, az általános forgalmi adót tartalmazzák (a mindenkor hatályos jogszabályok szerinti mértékű ÁFA).
A termékek ára házhozszállítás költségét nem tartalmazza.
Szolgáltató az adott termék árát a megrendelés időpontjáig garantálja. Amennyiben valamely rendelés bármilyen okból módosításra kerül, úgy a termékre a módosításkor érvényben lévő ár vonatkozik.
Tévesen, hibásan feltüntetett ár esetén a Szolgáltató felajánlja a termék tényleges áron való megvásárlásának lehetőségét a Megrendelő részére. A Megrendelő döntése szerint a korrigált áron megrendelheti a terméket vagy lemondhatja a megrendelést, hátrányos jogkövetkezmények nélkül.
Nyilvánvalóan hibás árnak minősül különösen, de nem kizárólagosan: 0,- Ft-os ár vagy kedvezménnyel csökkentett, de a kedvezményt tévesen feltüntető ár vagy a termék szokásos árához képest lényegesen alacsonyabb ár, amelynek esetében maga a Megrendelő is tudatában kell, hogy legyen, hogy az ár hibás.
A termékek feletti tulajdonjogát Szolgáltató a vételár teljes megfizetéséig fenntartja.
III. A fizetési módja, menete
Megrendelt termékek ellenértékét az ajánlat Megrendelő általi elfogadását követően megküldött díjbekérő alapján szükséges előreutalással kiegyenlíteni, 5 napos fizetési határidőben.
Fizetési késedelem esetén a mindenkor hatályos Ptk. szerinti mértékű késedelmi kamat fizetendő. 1 napot meghaladó késedelem esetén a Szolgáltató egyoldalú, írásbeli nyilatkozattal jogosult elállni a szerződéstől, érdekmúlás igazolása nélkül.
A fizetés teljesítése kapcsán Megrendelő tudomásul veszi, hogy a fizetések feldolgozás a teljesítési tárgynapot követőmunkanapon történik.
IV. Átvétel, Szállítás és költségei
A megrendelt termékek az alábbi módon vehetők át:
A megrendelés átvételére – a vételár teljes kiegyenlítését követően – személyesen a 2151 Fót, Fehérkő utca 8/B számúátvételi helyen van lehetőség a Szolgáltató által megjelölt időponttól 14 napig.
14 napon túl, a 15. naptól tárolási díjat számolunk fel, amelynek költsége 1000,- Ft/nap/m2, amely a Megrendelőt terheli.
Amennyiben a Megrendelőt 14 napig nem veszi át az árut, hogy a Szolgáltató jogosult érdekmúlás igazolása nélkül elállni a szerződéstől, egyidejűleg a tárolási díjat, valamint az elállás okán keletkezett kárának megtérítését követelni a Megrendelőtől.
Házhozszállítás:
Nettó 4.000.000,- Ft feletti megrendelés esetén a házhozszállítás ingyenes.
Nettó 4.000.000,- Ft alatti megrendelés esetén a házhozszállítás költsége a Megrendelőt terheli, amelynek összege:
GLS Futárszolgálattal: 1-15 kg bruttó 5715 Ft
15-40 kg bruttó 6985 Ft
Raklapos szállítás esetén:
1 raklap bruttó 50.800 Ft
2 raklap bruttó 76.200 Ft
3 raklap bruttó 101.600 Ft
4+ raklaptól bruttó 120.650 Ft
Speciális, 2 méternél hosszabb áruk esetében:
1 darabtól bruttó 76.200 Ft
Kérjük, a csomagot átvételkor szíveskedjék megvizsgálni, és esetlegesen a termékeken észlelt sérülés esetén kérje jegyzőkönyv felvételét és ne vegye át a csomagot. Utólagos, jegyzőkönyv nélküli reklamációt nem áll módunkban elfogadni!
Át nem vett, visszaküldött csomagok esetén a visszaszállítás díja Megrendelőt terheli, újraküldést kizárólag a szállítási díj ismételt rendezése esetén áll módunkban elindítani!
Amennyiben házhozszállítás esetén a második kézbesítés is sikertelen, úgy a Szolgáltató jogosult elállni a szerződéstől, egyidejűleg a kiszállítási költségeket követelni, illetve az elállás okán keletkezett kárának megtérítését követelni a Megrendelőtől.
V. A megrendelés folyamata
A forgalmazott termékek online a www.solared.hu oldal webáruházán keresztül vagy az ertekesites@solker.hu e-mail címen keresztül rendelhetőek meg.
A rendelésről és annak tartalmáról a rendszerünk egy automatikus visszaigazoló e-mailt küld a Megrendelő e-mail címére 24 órán belül. Ez az e-mail a következőket tartalmazza:
A Megrendelő által a megrendelés elküldésével és a részére a visszaigazolás megküldésével a szerződés a felek között még nem jön létre. A visszaigazolás a Megrendelő tájékoztatása arról, hogy az ajánlat a Szolgáltatóhoz megérkezett.
Amennyiben a megrendelés elküldésétől számított 24 (huszonnégy) órán belül nem érkezik visszaigazolás a Megrendelőrészére, a Megrendelő ajánlati kötöttsége megszűnik.
A megrendelés leadását követően a Szolgáltató a megrendelés során megadott e-mail címre vagy e-mail megrendelés esetén a feladói e-mail címre 14 napon belül árajánlatot küld.
Az árajánlat tartalmazza a várható szállítási dátumot vagy személyes átvétel esetén az átvétel napját. E-mail-ben történőmegrendelés esetén az árajánlattal együtt a hatályos ÁSZF is megküldésre kerül a Megrendelő részére. Az árajánlatot a Megrendelőnek válaszüzenetben kell elfogadnia 8 napon belül, amely elfogadással kijelenti egyidejűleg, hogy az ÁSZF tartalmát megismerte és kötelezőnek ismeri el. Megrendelő tudomásul veszi, hogy a Szolgáltató árajánlatának elfogadásával fizetési kötelezettsége keletkezik. Az árajánlat elfogadásával az adásvételi szerződés a Megrendelő és a Szolgáltató között létrejön. Amennyiben Megrendelő az ajánlatot 8 napon belül nem fogadja el, úgy a megrendelés törlésre kerül, az ajánlati kötöttség megszűnik.
Az így létrejött szerződés nem minősül írásbeli szerződésnek, a Szolgáltató azt nem iktatja, utólagosan nem hozzáférhető.
Az ajánlat elfogadása után a Szolgáltató díjbekérőt küldd a Megrendelő részére 3 napos fizetési határidővel.
A Megrendelő köteles a megrendelés során saját maga, valós, pontos, hibátlan adatait megadni. A Szolgáltatót felelősség nem terheli a valótlan vagy hibásan megadott adatok miatt. Valótlan, vagy más személyhez köthető adatok esetén a Felek közötti szerződés semmis.
A megrendelés során a megrendelés véglegesítése előtt folyamatosan lehetőség van a bevitt adatok módosítására (a böngészőben a vissza gombra kattintva az előző oldal nyílik meg, így akkor is javíthatóak a bevitt adatok, ha Ön már a következő oldalra lépett).
VI.Szavatosság
1.) Kellékszavatosság általános szabályai
A kellékszavatosság a Szolgáltató hibás teljesítésért való felelősségét jelenti[AD1] [D2] [AD3] [SzB4] [AD5] .
Hibás a teljesítés, ha a termék – a teljesítés időpontjában – nem felel meg a jogszabályban, vagy a szerződésben meghatározott minőségi követelményeknek. A teljesítés időpontja a termék Megrendelő részére történő átadása.
Nem áll fenn hibás teljesítés, ha a termék hibái ismertek, vagy azok felismerhetőek voltak.
Hibás teljesítés kizárólag visszterhes szerződés esetében merülhet fel, ezért nem vonatkozik a szavatosság az ajándékba kapott termékre.
A fogyasztók vonatkozásában a szavatosság jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdései körében a fogyasztó és vállalkozás közötti, az áruk adásvételére, valamint a digitális tartalom szolgáltatására és digitális szolgáltatások nyújtására irányuló szerződések részletes szabályairól szóló 373/2021. (VI. 30.) Korm. rendelet és a 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet szabályai az irányadók.
2.) Szavatossági igények és kártérítés
Hibás teljesítés miatt két lépcsőben, összesen négyféle kellékszavatossági igény érvényesíthető:
Első lépcsőben kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül az Ön által választott igény teljesítése lehetetlen vagy a vállalkozás számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna.
Második lépcsőben vagy ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását, vagy a hibát a vállalkozás költségére Ön is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja, vagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat.
Fogyasztó és vállalkozás közötti – ingó dolognak minősülő áru adásvételére, digitális tartalom szolgáltatására vagy digitális szolgáltatások nyújtására irányuló – szerződés esetén Ön a kellékszavatossági jogai gyakorlása keretében a hibát a vállalkozás költségére maga nem javíthatja ki, illetve mással sem javíttathatja ki azt.
Választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban Ön viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a vállalkozás adott okot.
Az árleszállítás esetén a termék vételárából kell kiindulni, és azt olyan mértékkel kell csökkenteni, amely az elszenvedett érdeksérelem megfelelő kiegyenlítésére alkalmas.
Az árleszállítása akkor arányos, ha annak összege megegyezik a fogyasztónak szerződésszerű teljesítés esetén járó, valamint a fogyasztó által ténylegesen megkapott áru értékének különbözetével.
Elállás esetén a már teljesített szolgáltatások visszajárnak, vagyis a Szolgáltatónak a termék visszavételével egyidejűleg a vételárat vissza kell adnia. Jelentéktelen hiba miatt azonban elállásnak nincs helye.
A fogyasztó adásvételi szerződés megszüntetésére vonatkozó kellékszavatossági joga a vállalkozásnak címzett, a megszüntetésre vonatkozó döntést kifejező jognyilatkozattal gyakorolható.
Ha a hibás teljesítés az adásvételi szerződés alapján szolgáltatott árunak csak meghatározott részét érinti, és azok tekintetében a szerződés megszüntetésére vonatkozó jog gyakorlásának feltételei fennállnak, a fogyasztó az adásvételi szerződést csak a hibás áru tekintetében szüntetheti meg, de az azokkal együtt szerzett bármely egyéb áru vonatkozásában is megszüntetheti, ha a fogyasztótól nem várható el észszerűen, hogy csak a szerződésnek megfelelő árukat tartsa meg.
Ha a fogyasztó az adásvételi szerződést teljes egészében az adásvételi szerződés alapján szolgáltatott áruk egy része tekintetében szünteti meg, úgy
a) a fogyasztónak a Szolgáltató költségére vissza kell küldenie a Szolgáltatónak az érintett árut; és
b) a Szolgáltatónak haladéktalanul vissza kell térítenie a fogyasztó részére az érintett áru vonatkozásában teljesített vételárat, amint az árut vagy az áru visszaküldését alátámasztó igazolást átvette.
A kijavítást vagy kicserélést a Megrendelőnek okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni. A Szolgáltatónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb 15 (tizenöt) napon belül elvégezze.
Ha a kijavítás vagy a kicserélés időtartama a tizenöt napot meghaladja, akkor a Szolgáltató a Megrendelőt tájékoztatni köteles a kijavítás vagy a csere várható időtartamáról. A tájékoztatás a Megrendelő előzetes hozzájárulása esetén, elektronikus úton vagy a Megrendelő általi átvétel igazolására alkalmas más módon történik.
Amennyiben a Szolgáltató a termék kijavítását megfelelő határidőre nem vállalja, vagy nem végzi el, a hibát a Szolgáltatóköltségére a Megrendelő is kijavíthatja vagy mással kijavíttathatja.
A Megrendelő a választott szavatossági igényéről másikra térhet át. Az áttéréssel okozott költséget köteles a kötelezettnek megfizetni, kivéve, ha az áttérésre a kötelezett adott okot, vagy az áttérés egyébként indokolt volt.
A Megrendelő a hibás teljesítésből eredő kár megtérítését is követelheti a Szolgáltatótól a kártérítésre vonatkozószabályok alapján.
A szavatossági kötelezettség teljesítésével és a szerződésszerű állapot megteremtésével kapcsolatos költségek – ideértve különösen az anyag-, munka- és továbbítási költségeket – a Szolgáltatót terhelik. A Megrendelőt terhelik a szavatossági igény érvényesítésével kapcsolatos költségek, amennyiben igénye nem volt jogos.
3.) Igényérvényesítési határidők
Fogyasztónak minősülő Megrendelő a teljesítés időpontjától számított kétéves elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényeit.
Vállalkozásnak minősülő Megrendelő esetén a kellékszavatossági igény a teljesítés időpontjától számított egy év alatt évül el.
Az elévülési időbe nem számít bele a kijavítási időnek az a része, amely alatt a terméket nem lehet rendeltetésszerűen használni. A termékre vonatkozó szavatossági határidő tehát annyi nappal hosszabbodik meg, ahány nap a hiba közlésétől a kijavítás elvégzéséig eltelt.
A terméknek a kicseréléssel vagy a kijavítással érintett részére a kellékszavatossági igény elévülése újból kezdődik. Ezt a szabályt kell alkalmazni arra az esetre is, ha a kijavítás következményeként új hiba keletkezik.
A Megrendelő a hiba felfedezése után a körülmények által lehetővé tett legrövidebb időn belül köteles kifogását a Szolgáltatóval közölni. Amennyiben a Megrendelő a közléssel indokolatlanul késlekedik, az ebből eredő károk megtérítésére köteles. A hiba felfedezésétől számított 2 (kettő) hónapon belül közölt kifogást fogyasztónak minősülőMegrendelő esetében kellő időben közöltnek kell tekinteni.
Fogyasztónak minősülő Megrendelő esetén áru adásévételekor a teljesítést követő 1 (egy) éven belül felismert hiba esetén vélelmezni kell, hogy a hiba már a teljesítés időpontjában fennállt, kivéve, ha e vélelem a hiba jellegével, vagy a termék természetével összeegyeztethetetlen.
4.) Szolgáltató mentesülése
A Szolgáltató csak akkor mentesül a szavatosság alól, ha a vélelmet megdönti, vagyis bizonyítja, hogy a termék hibája a Megrendelő részére történő átadást követően keletkezett. A teljesítést követő hat hónap elteltével azonban a bizonyítási teher a Megrendelő oldalára kerül, vagyis neki kell bizonyítania, hogy a hiba már a teljesítés időpontjában fennállt.
Ha a fogyasztónak minősülő Megrendelő szavatossági és jótállási igényének megítéléshez szakvélemény beszerzése szükséges, a szakvélemény kötelező tartalmi elemei a következők:
megrendelő neve és címe;
megrendelő e-mail címe és telefonszáma;
üzlet neve és címe;
vizsgálat tárgya;
vizsgálati díj összege;
vizsgálati díj fizetésére kötelezett;
termék beérkezésének időpontja;
vásárlás időpontja;
minőségi kifogás bejelentésének időpontja;
fogyasztó kifogása;
vizsgálati módszerek;
vizsgálat megállapításai indokolással ellátva;
tájékoztatás;
5.) Jegyzőkönyv fogyasztó által érvényesített szavatossági igényről:
A szavatosság keretében érvényesített kifogás intézése során a Szolgáltató jegyzőkönyvet vesz fel, amelynek másolatát átadja a Megrendelő részére.
A jegyzőkönyvnek az alábbi adatokat kell tartalmaznia:
a Megrendelő nevét, címét, valamint nyilatkozatát arról, hogy hozzájárul a jegyzőkönyvben rögzített adatainak a rendeletben meghatározottak szerinti kezeléséhez,
o a Megrendelő és a Szolgáltató közötti szerződés keretében eladott ingó dolog megnevezését, vételárát,
o a szerződés vállalkozás általi teljesítésének időpontját,
a hiba bejelentésének időpontját,
a hiba leírását,
o szavatossági vagy jótállási igénye alapján a fogyasztó által érvényesíteni kívánt jogot,
a szavatossági vagy jótállási igény rendezésének módját vagy az igény, illetve az az alapján érvényesíteni kívánt jog elutasításának indokát.
Ha a szolgáltató szavatossági vagy jótállási kötelezettségének a fogyasztó által érvényesíteni kívánt jogtól eltérő módon tesz eleget, ennek indokát a jegyzőkönyvben meg kell adni.
A jegyzőkönyvnek tájékoztatást kell tartalmaznia arról, hogy fogyasztói jogvita esetén a fogyasztó a megyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamarák mellett működő békéltető testület eljárását is kezdeményezheti.
A Szolgáltató a Megrendelő igényének teljesíthetőségéről annak bejelentésekor, vagy azt követően legkésőbb 5 munkanapon belül köteles a Megrendelőt értesíteni.
6.) Fogyasztót megillető termékszavatosság
Milyen esetben élhet Ön a termékszavatossági jogával?
Ingó dolog (termék) hibája esetén Ön – választása szerint kellékszavatossági jogot vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet.
Milyen jogok illetik meg Önt termékszavatossági igénye alapján?
Termékszavatossági igényként Ön kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti.
Milyen esetben minősül a termék hibásnak?
A termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
Milyen határidőben érvényesítheti Ön termékszavatossági igényét?
Termékszavatossági igényét Ön a termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti.
Kivel szemben és milyen egyéb feltétellel érvényesítheti termékszavatossági igényét?
Termékszavatossági igényét kizárólag az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja. A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén Önnek kell bizonyítania.
A gyártó (forgalmazó) milyen esetben mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól?
A gyártó (forgalmazó) kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:
– a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
– a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy
– a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.
A gyártónak (forgalmazónak) a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.
Felhívom figyelmét, hogy ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet. Termékszavatossági igényének eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét a gyártóval szemben érvényesítheti.
VII.Jótállás
Termékeinkre fogyasztónak minősülő Megrendelők esetében az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelezőjótállásról szóló 151/2003 (IX.22.) Korm. rendelet rendelkezéseinek megfelelően jótállási kötelezettséget vállalunk.
A jótállás időtartama:
a) 10 000 forintot elérő, de 100 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén egy év,
b) 100 000 forintot meghaladó, de 250 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén két év,
c) 250 000 forint eladási ár felett három év.
A jótállási idő a termék fogyasztó részére történő átadásával/amennyiben a készüléket a Szolgáltató helyezi üzembe, akkor annak üzembe helyezésével/kezdődik.
A Szolgáltató köteles a fogyasztási cikkel együtt a jótállási jegyet a Megrendelő rendelkezésére bocsátani olyan formában, amely a jótállási határidő végéig biztosítja a jótállási jegy tartalmának jól olvashatóságát.
A Szolgáltató a jótállási jegyet elektronikus úton is átadhatja a fogyasztó részére. A fogyasztó részére elektronikusan átadott számla jótállási jegyként akkor fogadható el, ha tartalma megfelel e rendelet jótállási jegyre vonatkozó előírásainak is. A Szolgáltató a jótállási jegy elektronikus úton való átadására legkésőbb a termék átadását vagy üzembe helyezését követő napon köteles. Ha a Szolgáltató a jótállási jegyet elektronikus dokumentumként nem közvetlen megküldéssel adja át, hanem letöltést biztosító elérési cím formájában bocsátja azt a fogyasztó rendelkezésére, akkor az elektronikus jótállási jegy letölthetőségét a jótállási idő végéig nem szüntetheti meg, a letöltési cím elérhetőségét biztosítania kell. A Szolgáltató a jótállási jegy elektronikus úton történő átadására legkésőbb a termék átadását vagy üzembehelyezését követő napon köteles.
A jótállási jegyen fel kell tüntetni:
a Szolgáltató nevét, címét,
a fogyasztási cikk azonosítására alkalmas megnevezését és típusát, valamint – ha van – gyártási számát,
a gyártó nevét, címét, ha a gyártó nem azonos a Szolgáltatóval,
a szerződéskötés, valamint a fogyasztási cikk Megrendelő részére történő átadásának vagy – a Szolgáltató vagy közreműködője általi üzembe helyezés esetén – a fogyasztási cikk üzembe helyezésének időpontját,
a Megrendelő jótállásból eredő jogait, azok érvényesíthetőségének határidejét, helyét és feltételeit, továbbá
az arról szóló tájékoztatást, hogy fogyasztói jogvita esetén a Megrendelő a megyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamarák mellett működő békéltető testület eljárását is kezdeményezheti,
a vállalkozás bélyegzőlenyomatát és a kiállítás során a képviseletében eljáró személy aláírását, elektronikus dokumentumon való átadás esetén az elektronikus aláírást.
A jótállásból eredő jogok a jótállási jeggyel érvényesíthetők.
A jótállási igény érvényesíthetőségének nem tehető feltételévé a fogyasztási cikk felbontott csomagolásának a fogyasztóMegrendelő általi visszaszolgáltatása.
A fogyasztó a jótállás iránti igényét választása szerint a Szolgáltató székhelyén, bármely telephelyén, fióktelepén és a Szolgáltató által a jótállási jegyen feltüntetett javítószolgálatnál közvetlenül is érvényesítheti.
A jótállás nem vonatkozik a nem rendeltetésszerű használatból eredő károkra, ezért kérjük, figyelmesen olvassa el a használati útmutatót!
A szolgáltató a jótállási kötelezettsége alól abban az esetben mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett.
Ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és jótállási igényt, illetve termékszavatossági és jótállási igényt egyszerre, egymással párhuzamosan a Megrendelő nem érvényesíthet.
Ha a fogyasztási cikk kijavításra a kijavítási igény vállalkozás részére való közlésétől számított harmincadik napig nem kerül sor, – a fogyasztó eltérő rendelkezése hiányában – a vállalkozás köteles a fogyasztási cikket a harmincnapos határidő eredménytelen elteltét követő nyolc napon belül kicserélni. Ha a fogyasztási cikk cseréjére nincs lehetőség, a vállalkozás köteles a fogyasztó által bemutatott, a fogyasztási cikk ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton – az általános forgalmi adóról szóló törvény alapján kibocsátott számlán vagy nyugtán – feltüntetett vételárat a harmincnapos kijavítási határidő eredménytelen elteltét követő nyolc napon belül a fogyasztó részére visszatéríteni.
VIII. Elállás joga
A fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Kormányrendelet értelmében a fogyasztónak minősülő Megrendelő a szerződéstől 14 (tizennégy) napon belül indokolás nélkül elállhat.
A fogyasztónak minősülő Megrendelő az elállási vagy felmondási jogát
a) termék adásvételére irányuló szerződés esetén
aa) a terméknek,
ab) több termék adásvételekor, ha az egyes termékek szolgáltatása eltérő időpontban történik, az utoljára szolgáltatott terméknek,
ac) több tételből vagy darabból álló termék esetén az utoljára szolgáltatott tételnek vagy darabnak,
ad) ha a terméket meghatározott időszakon belül rendszeresen kell szolgáltatni, az első szolgáltatásnak,
a fogyasztó vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy általi átvételének napjától számított 14 napon belül gyakorolhatja.
Ha a szerződés megkötésére a fogyasztó tett ajánlatot, a fogyasztót a szerződés megkötése előtt megilleti az ajánlat visszavonásának joga, ami a szerződés megkötésére kiterjedő ajánlati kötöttséget megszünteti.
Az elállási jog gyakorlása esetén a termék visszajuttatásának költsége a Megrendelőt terheli.
Elállás estén a Szolgáltató köteles a termékért kifizetett vételárat visszatéríteni a Megrendelőnek az elállásról valótudomásszerzéstől számított 14 napon belül, a Megrendelő által megadott bankszámlaszámra történő átutalással, vagy egyeztetés alapján készpénzben vagy postai úton. A Szolgáltató a vételár visszafizetését mindaddig megtagadhatja, amíg a Megrendelő a terméket vissza nem szolgáltatta vagy kétséget kizáróan nem igazolta, hogy azt visszaküldte; a kettő közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni.
A Megrendelő nem gyakorolhatja az elállás jogát:
olyan termék vagy szolgáltatás tekintetében, amelynek ára, illetve díja a pénzpiac vállalkozás által nem befolyásolható, a hivatkozott kormányrendelet 20. § (2) bekezdésében meghatározott határidő alatt is lehetséges ingadozásától függ,
olyan nem előre gyártott termék esetében, amelyet a fogyasztó utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan termék esetében, amelyet egyértelműen a fogyasztó személyére szabtak,
romlandó vagy minőségét rövid ideig megőrző termék tekintetében,
olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza,
olyan termék tekintetében, amely jellegénél fogva az átadást követően elválaszthatatlanul vegyül más termékkel,
olyan alkoholtartalmú ital tekintetében, amelynek tényleges értéke a vállalkozás által nem befolyásolható módon a piaci ingadozásoktól függ, és amelynek áráról a felek az adásvételi szerződés megkötésekor állapodtak meg, azonban a szerződés teljesítésére csak a megkötéstől számított harmincadik napot követően kerül sor
olyan vállalkozási szerződés esetében, amelynél a vállalkozás a fogyasztó kifejezett kérésére keresi fel a fogyasztót sürgős javítási vagy karbantartási munkálatok elvégzése céljából.
Jelen dokumentumban nem szabályozott kérdésekkel kapcsolatban lásd:
A fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Kormányrendelet.
Elállási jog gyakorlásának menete
Amennyiben elállási jogával kíván élni, azt írásban, levélben (legalább ajánlott postai küldeményként) vagy e-mailben teheti meg, hivatkozva a termékre és a megrendelés azonosítójára, arra vonatkozó egyértelmű írásbeli nyilatkozat útján.
Elektronikus üzenetben való elállás esetén a Szolgáltató az elállás megérkezése esetén azt haladéktalanul visszaigazolja a Megrendelő részére.
Postai levél útján történő elállásnál a levél, postára adásának napját vesszük figyelme a 14 nap számításakor. A levelet legalább ajánlott küldeményként postázza, hogy egyértelműen bizonyítható legyen a feladás dátuma, ezzel elkerülve a későbbi esetleges jogvitát.
Az elállási jog gyakorlása esetén a megrendelt terméket juttassa vissza cégünk székhelyére. A visszaküldéssel felmerülőpostai költségek a Megrendelőt terhelik. A terméket ne utánvéttel küldje vissza! Az utánvéttel visszaküldött csomagot nem áll módunkban átvenni, annak visszajuttatásának költsége is Megrendelőt terheli!
IX. Adatkezelés
A webáruház használata során rendelkezésére bocsátott személyes adatait bizalmasan kezeljük, harmadik fél részére nem adjuk át. Ez alól kivételt jelentenek az alvállalkozónak szükségesen megadott adatok, melyek nélkül a rendelés teljesítése nem kivitelezhető, például a házhozszállítást végző vállalkozásnak átadott, kiszállításhoz szükséges információk. Megrendelő az ÁSZF elfogadásával kifejezetten hozzájárul ahhoz, hogy a Szolgáltató a termékek házhozszállításához szükséges megrendelői adatokat a házhozszállítást végző részére, illetve a teljesítésben részt vevő harmadik személy részére továbbítsa.
Az adatkezelésre egyebekben a hatályos adatkezelési szabályzatban leírtak irányadók, amely szabályzat a Szolgáltató honlapján elérhető. Megrendelő a megrendelés leadásával kijelenti, hogy az adatkezelési szabályzat tartalmát megismerte, elfogadta.
X. Panaszkezelés
A Szolgáltató célja, hogy valamennyi megrendelést megfelelő minőségben, a határidők betartásával a Megrendelők teljes megelégedettsége mellett teljesítsen. Amennyiben mégis panasz merülne fel, a Megrendelő ezt a tudomására jutását követően haladéktalanul jelzi a Szolgáltató részére a jelen ÁSZF-ben megjelölt postai vagy elektronikus levelezési címen írásban vagy személyesen.
A szóbeli panaszt azonnal meg kell vizsgálni, és szükség szerint orvosolni kell. Ha a Megrendelő a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, a Szolgáltató a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul köteles jegyzőkönyvet felvenni, és annak egy másolati példányát a Megrendelőnek átadni.
A Szolgáltató a panaszok, bejelentések, észrevételek kivizsgálása érdekében azok kézhezvételét, vagy tudomásszerzést követően belső vizsgálatot folytat le és ezen időponttól számított 30 (harminc) napon belül annak eredményéről írásban értesíti a Megrendelőt.
Szolgáltató tájékoztatja a fogyasztónak minősülő Megrendelőt, hogy a megvásárolt termékkel kapcsolatos panaszával –amennyiben azt a Szolgáltatóval rendezni nem tudja, lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti békéltető testülethez fordulhat, az alábbi elérhetőségeken:
Baranya Vármegyei Békéltető Testület
Címe: 7625 Pécs, Majorossy Imre u. 36.
Telefonszáma: (72) 507-154; (20) 283-3422
Honlap cím: www.baranyabekeltetes.hu
E-mail cím: info@baranyabekeltetes.hu; kerelem@baranyabekeltetes.hu
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Békéltető Testület
Címe: 3525 Miskolc, Szentpáli u. 1.
Levelezési cím: 3501 Miskolc Pf. 376.
Telefonszáma: (46) 501-090
E-mail cím: bekeltetes@bokik.hu
Budapesti Békéltető Testület
Címe: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99.
Levelezési cím: 1253 Budapest Pf. 10.
Telefonszáma: (1) 488-2131
Honlap cím: www.bekeltet.bkik.hu
E-mail cím: bekelteto.testulet@bkik.hu
Csongrád-Csanád Vármegyei Békéltető Testület
Címe: 6721 Szeged, Párizsi krt. 8-12.
Telefonszáma: (62) 554-250/118 mellék
Honlap cím: www.bekeltetes-csongrad.hu
E-mail cím: bekelteto.testulet@csmkik.hu
Fejér Vármegyei Békéltető Testület
Címe: 8000 Székesfehérvár, Hosszúséta tér 4-6.
Telefonszáma: (22) 510-310
Honlap cím: www.bekeltetesfejer.hu
E-mail cím: bekeltetes@fmkik.hu
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Békéltető Testület
Címe: 9021 Győr, Szent István út 10/A.
Telefonszáma: (96) 520-217
Honlap cím: www.bekeltetesgyor.hu/hu; www.gymsmkik.hu/bekelteto
E-mail cím: bekeltetotestulet@gymskik.hu
Hajdú-Bihar Vármegyei Békéltető Testület
Címe: 4025 Debrecen Vörösmarty u. 13-15.
Telefonszáma: (52) 500-710; (52) 500-745
Honlap cím: www.hbmbekeltetes.hu
E-mail cím: bekelteto@hbkik.hu
Pest Vármegyei Békéltető Testület
Címe: 1055 Budapest, Balassi Bálint utca 25. IV. emelet 2.
Levelezési cím: 1364 Budapest, Pf.: 81
Telefonszáma: (1) 792-7881
Honlap cím: www.panaszrendezes.hu; www.pestmegyeibekelteto.hu
E-mail cím: pmbekelteto@pmkik.hu
Szolgáltató ún. alávetési nyilatkozatot nem tett a Békéltetőtestületnél.
Ha a vásárolt termékkel vagy szolgáltatással kapcsolatban panasszal kíván élni, akkor a fogyasztó igénybe veheti az online vitarendezési platformot (ODR) is, amely a https://ec.europa.eu/consumers/odr/ oldalon érhető el.
Szolgáltatónak nincs a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló törvény szerinti magatartási kódexe.
XI. Egyéb rendelkezések:
A jelen ÁSZF 2024.09.09. napjától hatályos.
A Szolgáltató fenntartja a jogot, hogy az ÁSZF rendelkezéseit egyoldalúan módosítsa.
Az Általános Szerződési Feltételek módosítását a Szolgáltató a változás hatálybalépését megelőzően legalább tíz (10) nappal a honlapján közzéteszi.
A Megrendelő és a Szolgáltató közötti jogviszonyban a megrendeléskor hatályos ÁSZF rendelkezései az irányadók.
Kelt: Fót, 2024.08.31.
Solared Kft.